Programda Metallica sorusu sorulunca  gencimizin verdiği cevaplar izleyenleri güldürdü.

Mettalica!

ABD'li heavy metal ve hard rock grubu. Tartışmalı olmakla birlikte thrash metal akımının kurucusu, ve 80'li yılların en iyi ve en ilham verici metal grubu kabul edilir. 60 milyonu ABD'de, 40 milyonu da dünyanın geri kalanında olmak üzere yaklaşık 100 milyon albüm satışı bulunan grup, müzik tarihinin ticari olarak en başarılı metal gruplarından biridir. Konser satışları açısından da Amerikan müzik tarihinin en büyük 18. topluluğu konumundadır.

Gruptan Megadeth grubunun kurucusu Dave Mustaine, Clifford Lee Burton ve Metallica ile yollarını kendi isteği ile ayıran Jason Newsted gibi isimler gelip geçmiştir. Ron McGovney ise kısa süreliğine grupta gitar çaldı. Grup enteresan bir şekilde bir gazete ilanıyla kuruldu. İlk albümleri 1983 te çıkardılar. Kill'em All adıyla çıkan ilk albüm metal dünyasında çılgınca karşılandı. İkinci albüm Ride the Lightning ile grup Avrupa'da turnelere çıkmaya ve imza dağıtmaya başladı. Master of Puppets albümü ile thrash metal zirveye taşındı. Artık grup heavy metalin lokomotif gruplarından biri oldu. Topluluğun ilk üç albümünde bas gitar çalan Cliff Burton, 1986 yılında İsveç'te bir konser dönüşü yaşanan trafik kazası neticesinde hayatını kaybetti. Cliff Burton'un ölümünden sonra yerine Jason Newsted geçti.

And Justice for All... albümü ile grup yavaş yavaş yeraltından çıkıp popüler müzigin onemli gruplarından biri olmaya basladı. 1991 de kendi adlarını tasıyan albumleri ile dünyanın en buyuk grubu olmustur(?). 1993te İnönü Stadında Türkiye'deki ilk konserlerini verdiler.Sonrasında gelen Load ve Reload albümleri hayranlarını hayal kırıklıgına ugrattı ve sonrasında eski gucunu kaybetmeye basladı. Sonrasında gelen Garace Inc. ve Senfoni & Metallica albumleri hayranları pek tatmin etmedi. 2000 li yıllarda Napster davası ve bas gitarist Jason Newsted'in gruptan ayrılması grubu icinden cıkılmaz durumlara sürükledi. 2003 yılında Ozzy nin bas gitarcısı Rob Trujillo gruba katıldı. Ve St.Anger albümü cıktı. Bu albumde de Metallica farklı bir sound; nu metal hard core etkileri tasıyan bir album ile karsımıza cıktı ve gene hayranlarını sasırttı.

Topluluk Türkiye'de biri 1993 yılında İnönü Stadı'nda, 1999 yılında da Ali Sami Yen Stadı'nda olmak üzere 2 konser vermiştir.