Hababam Sınıfı yine okuldan kaçmak için tünel kazar, fakat bu defa kazma işini sadece Şaban'a yıkarlar ve derse girerler. Şaban ise tünel kazma işinden sıkılır ve hesap sormak için sınıfa çıkar kazdıkları tünelden. Tam bu esnada "Kül Yutmaz" sınıftadır ve öğrencilere iskelet hakkında bilgiler vermek için sınıfa maket iskelet getirmiştir. Bizim saf temiz Şaban hocayı iskelet zanneder ve olanlar olur.

Hababam' ın Unutulmaz Hocası "Kül Yutmaz" Rolünü Canlandıran Ertuğrul Bilda Kimdir?

Hababam Sınıfı’ nın ‘Kül Yutmaz’ öğretmeni Ertuğrul Bilda, 22 Ocak 1915 tarihinde Çanakkale’ de dünyaya geldi. Ertuğrul Bilda, 1940'lı yıllarda oyunculuğa başlamasına ve birçok filmde oynamış olmasına karşın asıl şöhretini 1983 yapımı Gazanfer Özcan ve Gönül Ülkü Özcan'ın oynadığı Kuruntu Ailesi dizisinde Hatemi Bey karakterine can verdi.

Oyunculuk Kariyeri…

‘Kül Yutmaz’ karakteri ile gönülleri fetheden oyuncu Ertuğrul Bilda, ilk oyunculuğunu 1948 yılında Çıldıran Kadın filmi ile yaptı. Bunu; İstanbul Kan Ağlarken, Balıkçı Güzeli / 1002. Gece, Halıcı Kız, İntikam Alevi, Altın Kafes, Düşman Yolları Kesti gibi sinema filmleri izledi. Asıl çıkışını ise 1983 yılında Hatemi Bey karakterine hayat verdiği Kuruntu Ailesi isimli dizi ile gerçekleştirdi. Asıl şöhreti yakaladığı bu dizisin ardından 10 sene sonra 10 Aralık 1993 tarihinde vefat etti. Son olarak 1993 yılında Kemal Sunal'ın oynadığı, Saygılar Bizden adlı dizide rol alan Ertuğrul Bilda, 10 Aralık 1993 tarihinde İstanbul'da vefat etti.